CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Life Forum > Život > Zdravlje

Odgovori

Alati teme
Staro 28-03-11, 10:18   #1
Anchy

Anchy avatar

Registriran: 14-08-10
Imghost:146
Pohvala 1,149
Početno Atopijski dermatitis Users Flag!

Atopijski dermatitis ili Atopijski akcem je upala kože od koje danas najčešće boluju djeca predškolske dobi. Koža crveni, jako svrbi i počinje pucati.

Ovaj slučaj imam i ja kod svoje djece. Sin je obolio još kao dojenče. Simptomi su se ukazali poput tjemenice na glavi. U početku smo mislili da je tjemenica, što smo mi više čistili bilo je gore. Nakon nekog vremena tijelo je postajalo hrapavo, a pojedini djelovi poprimali su crvenu boju. Odlazak alergologu i nije nešto puno riješio. Dobili smo vizitku za peivatnog dermatologa...njegovu ženu . Išli smo i kod dermatologa....normalno ne kod dotične osobe ima ih ko u priči i dobili nekoliko krema. To su kreme toliko agresivne, mažu se po posebnim uputama i ne svaki dan. Dok sam čitala nuspojave i štetnost krema na organizam nije mi bilo svejedno. Kupali smo ga u čaju od kadulje koji sam kuhala u loncu od 10 litara. Malo po malo smo istraživali i skupljali razne informacije, na našu sreću nije se širilo.
Kod alergologa ustanovljena je alergija na prašinu koja zadaje dodatne probleme. Sin je krenuo u jaslice i stanje se drastično pogoršalo. U jaslicama je presuh zrak koji ga je iritirao, koža se sušila i svrbila. Mali se češao i prašina je ulazila u pore koje su se zagnojile i nastale su rane po glavi i tijelu. Cijeli slučaj završio je na hospitalizaciji.
Od jaslica ništa. Prestanak jaslica je pomogao i simtomi su se smanjili. Sada ima 6 godina i pomalo koža postaje zdravija, ponegdje se još osjeti hrapavo...najviše po nogama. Isprobali smo razne svakodnevne kreme i najbolja se pokazala kolekcija A-DERMA.

Click the image to open in full size.

I kćer ima isti problem, manje izražen. Njoj puca koža na rukama, svrbi je, ponekad išćeše do krvi. Srećom to je jedini dio kože koji je toliko suh. Također koristimo A-dermu i beloderm u kriznim situacijama.

Evo nekoliko slika.

Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.

Ovo su slike jednog boljeg dana .
Anchy je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 28-03-11, 11:12   #2
Balegar
Ajme meni nije mi dobro

Balegar avatar

Registriran: 09-08-10
Imghost:1538
Pohvala 5,559
Početno Users Flag!

Treba napomenuti da je najgore u noćnim satima kada se djeca u snu, nekontrolirano "češu" i tada zadaju sebi teška oštečenja na koži. Poštucavanje notiju nije nam dala rezultate jer bi onda češkanje bilo duže i intezivnije!
Treba napomenuti da samo hospitalizacija je bila u više navrata gdje je u tom slučaju sin Dino dobivao svakodnevno "inekcije" za koje baš i nismo upućeni na bazi čega su bile.
Sve u svemu, moram napomenuti da lijeka nema za ovu bolest već samo preparati koju ublažuju isto. Svi ti silni preparati se ne nalaze na listi zdravstva, tako da će te uz kremu, sapun, šampone i ostalo morati izdvojiti do 600 - 1000 kuna mjesečno, ovisno o vrsti i proizvođaću krema.
Eto, toliko o zaštiti djece u našim Zakonima!
Staro 28-03-11, 11:57   #3
Frida

Frida avatar

Registriran: 09-03-11
Imghost:2
Pohvala 17
Početno

Da, kod nas su samo lijekovi za liječenje dermatitisa na listi. Ove kreme koje vi korisitite za dnevnu njegu nisu :(

Da li ste probali korisiti omega 3 masne kiseline u tabletama?
One smanjuju upalu i pospješuju oporavak kože

Što se tiće noćnog češanja da li ste dobili kakve tabletice koje umanjuju svrbež? (claritine, letizen, telfast?)
Frida je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 28-03-11, 17:41   #4
Anchy

Anchy avatar

Pohvala 1,149
Početno Users Flag!

Uzimao je clartin, rinolan, aerius i sada uzima singular tablete. Ne uvijek, ovu zimu je počeo uzimati zbog učestalog bronhitisa.

Citiraj:
Da li ste probali korisiti omega 3 masne kiseline u tabletama?
One smanjuju upalu i pospješuju oporavak kože
To još nismo probali, njemu se je povuklo jedino bi mogla maloj da probam dati. Sada je 2 mj pila imunoglukan po preporuci iz ljekarne. Navodno taj sirup obnavlja cijeli organizam i stanice kože.
Staro 28-03-11, 19:53   #5
Frida

Frida avatar

Registriran: 09-03-11
Imghost:2
Pohvala 17
Početno

Ekcemi se kod djece najčešće povuku do 10 godine života, tako da te to može malo utješiti.
Obzirom da postoji i problem bronhitisa ja bi vam preporučila terapiju u slanoj sobi, iznimno je učinkovita i kod upalnih stanja na koži kao i kod problema sa dišnim sustavom.

Omega 3 također djeluje protuuplano, evo link na jednu studiju kratko.
http://www.stetoskop.info/Omega-3-ki...s7-content.htm

Ne znam da li ste radili kakvo alergološko testiranje, ali pretostavljam da znate da je ekcem inače posljedica alergije.
Što se tiće hrane mlijeko i mliječni proizvodi, čokolada, plodovi mora, pšenični proizvodi, sojini proizvodi...sve to može biti okidač za nastanak reakcije na koži. Najbolje je da vodite dnevnik prehrane ili barem malo pripazite da li određena hrana izaziva kakvu reakciju.
Frida je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 28-03-11, 20:41   #6
Anchy

Anchy avatar

Pohvala 1,149
Početno Users Flag!

Bronhitis se javio u 11 mjesecu prošle godine kad su bile učestale kiše i vjerovatno mu je silna vlaga naškodila. Sada cucla singular tablete i nadamo se boljem, stiglo je proljeće i vrijeme se poboljšava. Mali je alergičan na prašinu, a mala za sada nije bila na ništa. Trebali bi ponoviti test, sada je već starija.

Citiraj:
ja bi vam preporučila terapiju u slanoj sobi, iznimno je učinkovita i kod upalnih stanja na koži kao i kod problema sa dišnim sustavom.
Za tu sobu sam čula i razmišljala sam da odemo. Živimo na moru i tokom godine dosta vremena provodimo uz more tako da i to pomogne. Ove godine je dosta vlage bilo u zraku kod nas i mnogo djece se je inhaliralo . Nadam se da smo za ovu godinu završili sa bronhitisom i da će iduća biti bolja.

Hvala na savjetima
Staro 03-04-11, 19:10   #7
Starleta

Starleta avatar

Registriran: 15-07-10
Imghost:6
Pohvala 155
Početno

a se već jako dugo borim protiv atopijskog dermatitisa
probala sam svakakve kreme iz ljekarne, meni je najbolje odgovarala od eucerina sa ureom i od sebameda neki losion.
Ali sve je to bilo kratkog vijeka, čim se kože navikla na kozmetiku sve se vratilo na staro.
Ja sam imala najviše na licu (kapci, obrazi, oko usana) i na pregibu ruku.
Mazala sam sa elocomom od kojega sam dobila steroidni dermatitis.
Nakon čestih injekcija, antibiotika i slično probala sam sa prirodnom kozmeikom (aromakozmetika) i više sam nego oduševljena

Sada koristim samo tu kozmetiku, mislim da kortikosteroide nisma mazala već godinu dana, a prije nisam mogla bez njih više od mjesec dana.

Ja koritim tonik od hidrolata (cvjetna vodica) hamamelis, rimska kamilica sa dodatkom aloe vere, dekspantenola i alantoina ( savršeno kad jako svrbi ili je iziritirano ) i mažem sa mješavinom ulja (crni kim, boražina, macerat nevena, rimska i njemačka kamilica...)
Pila sam ulje noćurka i omegu 3
Starleta je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili Poruku: 2
Staro 10-01-12, 12:39   #8
Anchy

Anchy avatar

Pohvala 1,149
Početno Users Flag!

Već duže vrijeme ručice su glatke ..heppy. Jedno vrijeme smo ih mazali listovima aloa vere dok ih nije ponestalo, a zatim sam u ljekarni kupila čisti gel od te posebne biljke koji je dao odlične rezultate ..pozitiva.

Gel se nanese na kožu i lagano razmaže, nakon čega je koža glatka i vlažna. Cijena gela je 45.00 kn 100ml.
Staro 10-01-12, 13:05   #9
crvena...

crvena... avatar

Registriran: 30-10-11
Imghost:1
Pohvala 503
Početno Users Flag!

a i ja taj gel otkrila sasvim slučajno
pa mi sestricna tokom ljeta potrošila cjelu tubu
-mackale se sa njim nakon sunčanja,kupanja...
ali gel je odličan-jedina krema koju klinci smiju natrackat i sami na sebe

mi nemamo AD

Najlješe riječi na svijetu:mama,mama i mama...
crvena... je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
atopijski, dermatitis

Alati teme