CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Nature Forum > Animalia passio > Ljubimci

Odgovori

Alati teme
Staro 24-06-11, 12:22   #1
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Registriran: 30-04-10
Imghost:808
Pohvala 3,425
Početno Roko i Cicibela - australske zebice Users Flag!

I jučer sam dobila nova dva kućna ljubimca- Roka i Cicibelu - australse zebe..mylove

Za sada vam evo samo slikica, a kasnije napišem malo o tim ptičicama...

Click the image to open in full size.

lijevo je cuja - Cicibela, a desno je dečko - Roko

trenuto su smješetni u ovoj maloj ćibici (krletki) dok im ne nađem malo ekskluzivniji smještaj

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

tili je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili Poruku: 2
Staro 24-06-11, 13:20   #2
Komar
F.U.B.A.R.

Komar avatar

Registriran: 14-07-10
Imghost:0
Pohvala 1,225
Početno Users Flag!

sviđaju mi se..zubo

a i koji pogled..mylove

EDIT:
Imena zakon...zubo
Staro 24-06-11, 13:21   #3
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od Komar Vidi poruku

a i koji pogled..mylove

na "mamu"

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

Pohvalili poruku:
Staro 24-06-11, 13:22   #4
Mery

Mery avatar

Registriran: 26-09-10
Imghost:298
Pohvala 1,831
Početno Users Flag!

Imena su ko stvorena za njih. Predivne ptičice . Roko je pravi ljepotan.
Mery je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Staro 24-06-11, 13:23   #5
Komar
F.U.B.A.R.

Komar avatar

Pohvala 1,225
Početno Users Flag!

znas sta im fali?

imaju te lijepe crvene nosiće, pa još da imaju male crvene rogiće..

onda bi bili predobri.
Staro 24-06-11, 13:26   #6
Toljagar

Toljagar avatar

Registriran: 03-09-10
Imghost:518
Pohvala 4,560
Početno Users Flag!

prekrasne ptičice,imaš pravo ,malo im je skučeno ali izdržat će jer su par..pozitiva
Toljagar je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 24-06-11, 13:29   #7
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od Mery Vidi poruku
Imena su ko stvorena za njih. Predivne ptičice . Roko je pravi ljepotan.
ma stvarno i jesu prekrasne....i znaš šta mi se sviđa...ono kako se glasaju tim nekim "mig - mig"- anjem ....slično ko ptica trkačica - to mi je preslatko ..mylove (malo sam i pričala s njima )

a šta se tiče imena....uff bilo je tu svakakvih kombinacija .... recimo da su bili muškići oba - postoji velika vjerovatnost da bi se zvali bagi i pepe (al to zato šta su mi ova dvojica tako jako draga pa da im mogu tepati i pjevušiti ), a ovako kako su cuja i dečko....malo sam se mislila i na kraju su ipak dobili takva imena

znas sta im fali?

imaju te lijepe crvene nosiće, pa još da imaju male crvene rogiće..

onda bi bili predobri.
pa dobro sad komar....ti rogići nekome budu urođeni, a nekom dođu s godinama

Prvotno napisano od Toljagar Vidi poruku
prekrasne ptičice,imaš pravo ,malo im je skučeno ali izdržat će jer su par..pozitiva
a da, malo im je tijesno...al šta je tu je....kad došle nenadano pa mi sad treba malo vrimena da im pripremim apartman

CroFan Forum

Staro 24-06-11, 13:53   #8
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

A sad malkice o Australskim zebicama:

Kao što im i samo ime govori dolaze iz Australije, gdje žive na pašnjacima u grupicama od 40-ak i više jediniki (čak do 100). U slučaju nekakvih loših ili ekstremnih uvjeta za život, ove male ptičice se sele i tada to znaju raditi u jatima (grupama) od čak 1000 jedinki. Latinski naziv je: Poephila guttata, dužina im se (od kljuna do repa) kreće oko 10 cm. Od boja se mogu javiti kao standard, bijela, krem i isabel.

S obzirom da i u prirodi žive u jatu, samim time su jako društvene ptičice i zbog toga je poželjno držati ih barem u paru (nije bitno da li je to istospolni par ili nije). Iako su druželjubive prema drugim pticama, ne daju se dirati i maziti iako se mogu bez većih problema prilagoditi i naviknuti na blizinu ljudi.

Živahne, razigrane i vole letjeti zbog čega im je potrebno osigurati što veću krletku (ja to imam u planu napraviti što prije ..pozitiva). Ono što nije poželjno raditi jest premještati ih često s jednog mjesta na drugo, jer im treba malo više vremena da se prilagode, poželjno je smjestiti ih na neko što mirnije mjesto, sa dosta svjetlosti, ali daleko od propuha i hladnoće. Mogu čak stajati i vani, ali dobro zaklonjene. Šta se tiče samih temperatura, ako su zdrave uredno mogu živjeti na temperaturama od 5 pa do 30 stupnjeva.

Ono na što još treba paziti jest i to kada se nabavi nova ptica, tada ju treba staviti, ako je ikako moguće, u odvojenu krletku, dovoljno blizu ovoj drugoj i dati pticama vremena da se upoznaju. Na taj način se spriječavaju eventualna međusobna ozljeđivanja, a kad se upoznaju može ih se bez problema staviti zajedno.

Od hrane jedu hranu za kanarince, a vole papati i naribanu mrkvicu, jabuke, banane, špinat, krastavce, listove maslačka i sl...te kao i svim ostalim ovakvim ptičicama, nije na odmet ponekad im ponuditi i kost od sipe ili ljuske od jajeta i na taj način im osigurati potrebnu količinu kalcija. Hrane, kao i svježe vode uvijek moraju imati.

Mužjaci su nešto jepši od curica - imaju kitnjasto perje ispod krila, smeđe perje s bijelim točkicama te male crvene obraščiće (vidi Roka na slici )
Cuje su nešto manje kitnjaste, obično jednoličnije boje perja, ali su isto jepe ..mylove

Za sada toliko....nastavak slijedi

E,da....ono što mi je slatko i preslatko kod njih je način kako se glasaju (muškici čak imaju jako lijepi pijev - ne ko kanarinci, naravno, ali je svejedno preslatko)....nešto slično onom "mig - mig" od ptice trkačice

CroFan Forum

Pohvalili poruku:
Staro 24-06-11, 15:42   #9
Toljagar

Toljagar avatar

Registriran: 03-09-10
Imghost:518
Pohvala 4,560
Početno Users Flag!

Citiraj:

E,da....ono što mi je slatko i preslatko kod njih je način kako se glasaju (muškici čak imaju jako lijepi pijev - ne ko kanarinci, naravno, ali je svejedno preslatko)....nešto slično onom "mig - mig" od ptice trkačice
svi mi muški smo takvi ,imamo krasni pijev i pravo perje za vas ptičice

šala mala -stvarno lijepi ljubimci
Toljagar je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Staro 24-06-11, 15:43   #10
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

evo još jedna slikica

i još jedna

joj kako ga Cicibela na ovoj milo gleda

CroFan Forum

Staro 24-06-11, 18:57   #11
Komar
F.U.B.A.R.

Komar avatar

Pohvala 1,225
Početno Users Flag!

"
Cicibela: no daj pusiku

Roko: ma njedamClick the image to open in full size."

super su
Staro 24-06-11, 19:52   #12
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

"
Cicibela: no daj pusiku

Roko: ma njedamClick the image to open in full size."

a da, baš tako....sirotica....tužna mi je bila skroz, a kako i ne bi bila kad joj ne da pusu

evo ih sad u apartmanu za mladence - možda bude imala malo više sreće

CroFan Forum

Pohvalili Poruku: 3
Odgovori

Oznake
australske, cicibela, roko, zebe, zebice

Alati teme