CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Life Forum > Život > Moj dom

Odgovori

Alati teme
Staro 01-08-10, 09:24   #1
bajki

bajki avatar

Registriran: 17-07-10
Imghost:0
Pohvala 64
Početno Podno grijanje

Zanima me sve o podnom grijanju! Prednosti, mane u odnosu na klasicno girjanje preko radijatora. Kako se ponasa parket na podnm grijanju, iskustva ljudi.
bajki je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 01-08-10, 09:31   #2
heretic

heretic avatar

Registriran: 26-02-10
Pohvala 75
Početno

evo ja cu ti rec da su mi rekli da je podno grijanje nezdravo jer bi nama trebale noge bit hladnije od glave zbog cirkulacije krvi. A kod podnog grijanja je obrnuto pa se to moze poremetit, sirit se vene i sta ja znam...
heretic je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Staro 01-08-10, 09:44   #3
bajki

bajki avatar

Pohvala 64
Početno

To znam, ali problem je u nasim majstorima i nasim glavama. Taj problem se rijesava sa snizavajem temperature vode u sistemu (tzv. temeprature polaznog voda). Mislim da on treba biti podesen na 32° i onda nema takvih problema. Ali na si majstori i korisnici znaju tu temperaturu staviti preko 40°, pogotovo ako grijanje nije dobro izvedeno, da bi se kuca mogla dobro ugrijati.
Kod podnog grijanja koliko znam nema da se grijanje pali i gasi, vec se ono mora stalno drzati upaljeno, jer se sa podnim grijanjem stan sporije zagrijava nego sa klasicnim grijanjem.
Staro 01-08-10, 14:21   #4
Grint

Grint avatar

Registriran: 14-07-10
Pohvala 10
Početno

eh, i mi razmatramo opciju podnog grijanja a bas mi se ne traze info o tome mislim da cemo na kraju stavit klasicno centralno
Grint je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 01-08-10, 15:27   #5
bajki

bajki avatar

Pohvala 64
Početno

Glavna prednost podnog grijanja su smanjeni troskovi, po meni 20-30%.
Staro 27-07-11, 16:44   #6
Balegar
Ajme meni nije mi dobro

Balegar avatar

Registriran: 09-08-10
Imghost:1538
Pohvala 5,557
Početno Users Flag!

Koliko god bilo isplativo toliko je i skupo, ovisno o energentu kojime raspolažete... drvo, nafta plin?

Još uvijek mislim da je drvo najzdraviji i najeftiniji način grijanja, jest malo prljavo i zahtjevno al opet najzdravije!
Staro 09-12-11, 12:06   #7
crvena...

crvena... avatar

Registriran: 30-10-11
Imghost:1
Pohvala 503
Početno Users Flag!

ne znam,,kod kuce je klasicno grijanje,kod mojih na drva-velika razlika
peć i radijator
a podno--uffff ok je-možes bez problema radit na podu svašta
ali ak si na svadbi,pa skineš štiklce nema više plesanja-sem onog na stolu

Najlješe riječi na svijetu:mama,mama i mama...
crvena... je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 09-12-11, 16:51   #8
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Registriran: 30-04-10
Imghost:808
Pohvala 3,424
Početno Users Flag!

Pa meni bi recimo dobro došlo jer sam nerijetko bosa., al neka ga hvala, svejedno mislim da nije zdravo osim ako se može jako dobro temperati (doduše nije zdravo ni moje bosonogo haračenje al dobro).

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

tili je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 09-12-11, 16:55   #9
pepe
Kakam kod Karla

pepe avatar

Registriran: 21-07-10
Imghost:286
Pohvala 2,145
Početno Users Flag!

Kad bi ga postavljao mislim da dovoljno samo na mjestima gdje su pločice kao kupaonica.

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
pepe je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Staro 09-12-11, 16:56   #10
DUH
koji hoda

DUH avatar

Registriran: 08-12-10
Imghost:3
Pohvala 1,192
Početno Users Flag!

Kažeš ženi da legne na pod a ti na nju i eto podnog grejanja

..ja

---- CroFan Forum ----

Bolje biti malo lud, nego malo pametan ne ispravljaj krive Drine, možeš doći do istine
DUH je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 09-12-11, 18:06   #11
mehaning

mehaning avatar

Registriran: 04-09-10
Pohvala 281
Početno Users Flag!

O takvim stvarima se obično bodemo na strojarskim forumima, pa se ne možemo složiti, a kao stručni smo...

Nadam se, da me neče spriječiti slabo znanje hrvatskog jezika, a stvar baš i nije jako jednostavna...

Podno grijanje nije nešto novo, ali se je u zadnje vrjeme razširila upotreba prvenstveno radi toplotnih pumpi, kojima je optimum grijanja vode do nekih 45 stepeni, a to je premalo za klasično grijanje radiatorima. Plus toga je puno napredovala tehnika, što se tiče regulacije, pa odpadaju strahovi od štete zdravlju, a sa dobrom regulacijom se može kuču čak i hladiti. Počelo se je pojavljati več i grijanje u zidovima, tako da grejna špirala nije u podu, nego u zidovima.

Kao i svaki drugi način ima talno grijanje svoje dobre i loše strane. Za ukučane je ugodno, pošto se sva toplota prenosi sjevanjem i kruži od poda prema stropu i stvara se prirodna cirkulacija. U prolječu smo kod dvadeset stepeni komotno u kratkim hlačama, dok nam zimi u jednako toploj prostoriji nebi bilo ugodno. Kod talnog je grijanja slično. Problem talnoga grijanja je odziv sistema i regulacija. Ako volite spavati u hladnijoj sobi, koja bi preko dana bila topla, imate problem, što se temperatura ne mijenja satima. Isto tako, ako napustite kuču, morate ju grijati i preko vikenda, dok vas nema.

U svojoj sam kuči ugradio talno grijanje u kupaonama, WCima i kuhinji. Druge prostorije se griju konvektorima, tako da se mogu ljeti i hladiti, dok su u raznim hodnicima, koji se ljeti ne hlade, klasični radiatori.

Sve skupa je opremljeno dosta sofisticiranom automatikom, a kao energent se do +7 koristi toplotna pumpa, a ispod te temperature plin.

Pripremam se napraviti još kamin na drva, ali iako je uložak več doma, nekako ne stignem...
mehaning je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili Poruku: 3
Odgovori

Oznake
grijanje, podno

Alati teme