CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Life Forum > Društvo > Astrologija

Odgovori

Alati teme
Staro 19-11-10, 19:49   #1
Eternia

Eternia avatar

Registriran: 05-10-10
Imghost:0
Pohvala 99
Početno Brak i ljubav u natalnoj karti

Ljubav

Kada govorimo o ljubavi i o vezama prije braka, u natalnoj karti promatramo 5. polje te pozicije Venere i Marsa. Ako zelimo saznati sto netko voli, kako voli, kako zavodi ili kako ga/ju zavesti, onda detaljnije razmatramo sljedece faktore:
  • Vrh 5. polja
  • Vladara 5. polja
  • Planete u 5. polju
  • Veneru (posebno kod muskaraca)
  • Mars (posebno kod zena)

Znak na vrhu 5. polja i planete u 5. polju pokazuju sto osoba voli, sto ju privlaci, koliko se voli zabavljati te kako pristupa seksu.

Primjerice, znak Skorpiona na vrhu 5. polja znaci da osobu privlace tajanstvene i opasne osobe ili situacije, da je strastvena i da voli intenzivno.

Ovan na vrhu 5. polja govori da se osoba brzo zaljubljuje ali i brzo hladi, da ju privlace odlucne i samostalne osobe te da joj je seks jako bitan u zivotu. Itd.

Planete u 5. polju takodjer govore o ponasanju u predbracnim vezama.

Mars u 5. polju ukazuje na aktivno i spontano ispoljavanje seksualnosti, a ukoliko je znak u kojem se Mars nalazi otvoren i seksualan, to bi moglo biti i malo opasno (osobito kada se jednom uspostavi trajna veza, jer ova potreba i dalje ostaje).

Sunce u 5. polju moze govoriti o egocentricnoj osobi koja najvise od svega obozava samu sebe.

Saturn u 5. polju ukazuje na kocnice i strahove kada je u pitanju zaljubljivanje i/ili seks.

Mnogo planeta u 5. polju (osobito ako je tamo i Venera) ukazuje na to da se osoba voli zabavljati te da je sklonija neobaveznim vezama, a za brak se teze odlucuje.

Vladar 5. polja svojim smjestajem govori kakve su ljubavi osobe. Primjerice, zavrsavaju li brakom (ako je u 7. polju), pogadjaju li ga duboko i snazno mu mijenaju zivot (ako je u 8. polju), jesu li slobodne i vise prijateljske (ako je u 11. polju), veze na daljinu (ako je u 9. polju) ili tajne i nedostizne (ako je u 12. polju)...

Venera nam daje slicne informacije. Govori nam kakav je ukus osobe koju analiziramo, kakva je u odnosu, kakve odnose ocekuje i gradi, sto ju privlaci (ako je musko) ili kako zavodi (ako je zensko).

Mars govori generalno o seksualnosti, a kod zena i o tome kakvi ju muskarci u fizickom smislu privlace.
Eternia je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 19-11-10, 19:50   #2
Eternia

Eternia avatar

Pohvala 99
Početno

Brak

Za pitanje ozbiljnijih ili formalnih veza promatramo 7. polje i kod zena Sunce, a kod muskaraca Mjesec. Ako zelimo vidjeti kakvi partneri privlace osobu, kakva je u vezi i kakav ju brak ocekuje, onda promatramo sljedece faktore:
  • Vh 7. polja
  • Vladara 7. polja
  • Planete u 7. polju
  • Sunce kod zena (predstavlja muza) i Mjesec kod muskaraca (predstavlja zenu)

Najosnovnije informacije o tome kakvog partnera osoba trazi, sto ocekuje od braka i kako joj pocinju ozbiljne veze dobit cemo kroz znak na vrhu 7. polja.

Ako je vrh 7. polja primerice u Blizancima, osoba ocekuje veselog i inteligentnog partnera. Cesto joj partneri budu mladji, elokventni i zabavni. Moguce je vise brakova.

Ako je vrh 7. polja npr. u Strijelcu, osoba ce partnera najvjerojatnije naci izvan mjesta stanovanja ili ce on biti mozda druge vjere. Partner je filozof i putnik, a moguce i prilicno imucan.

Smjestaj vladara 7. polja nadopunjava ove informacije, a aspekti s tom planetom govore o motivima osobe za ulazak u brak.

Planete u 7. polju pokazuju koju stranu sebe ispoljavamo primarno u odnosu s drugima, sto na neki nacin iz nas partneri moraju "izvuci" svojim prisutstvom u nasem zivotu. Takodjer govore sto ocekujemo u odnosima i kako ce se stvari odigravati na tom polju.

Mjesec u 7. polju moze osobu nagnati da u brak udje prilicno rano u zivotu, dok suprotno tome Saturn odugovlaci s brakom ili ga potpuno ukida.

Venera ili Jupiter u 7. polju znak su sretnog i uspjesnog braka (ukoliko nisu pod snaznim aflikcijama), a Mars i Pluton strasti i svadja.

Sunce u zenskom horoskopu simbol je muza pa polozaj i aspekti Sunca daju informacije o karakteru koji ju na muskarcu privlaci.

Mjesec u muskom horoskopu na slican je nacin simbol zene, supruge i majke. Polozaj i aspekti Mjeseca opisuju kakvu partnericu zeli kraj sebe na duze.
Staro 19-11-10, 20:18   #3
Eternia

Eternia avatar

Pohvala 99
Početno

Aspekti povoljni za brak:
  • Venera u dobrom aspektu sa Saturnom - donosi trajnost i sve bolji i bolji odnos kroz vrijeme.
  • Vladar 7. polja u dobrom aspektu sa Saturnom - slicno kao i s Venerom. Osoba lako prihvaca odgovornost i bracnu obavezu.
  • Venera ili vladar 7. polja u dobrom aspektu s Jupiterom - osoba je kroz brak sretna, puno dobiva i udobno joj je.
  • U zenskom horoskopu Sunce, a u muskom Mjesec u dobrom aspektu s Jupiterom ili Saturnom.
  • Venera u dobrom aspektu s Mjesecom - osoba je ugodne naravi, lako ostavruje bliskost i odnose te joj obitelj podrzava brak.

Aspekti nepovoljni za brak:
  • Venera u losem aspektu s Uranom - osoba ne prihvaca obaveze i tezi slobodi pod svaku cijenu. Aspekt ukazuje na moguci razvod.
  • Vladar 7. polja u losem aspektu s Uranom - vrlo slicno kao s Venerom. Moguca je neodgovornost s partnerove strane.
  • U zenskom horoskopu Sunce, a u muskom Mjesec u losem aspektu s Uranom.
  • Venera u losem aspektu s Marsom - ukazuje na svadje, ljubomoru i prekide. Previse strasti koja se lose ispoljava.
  • Venera u losem aspektu s Mjesecom - nezadovoljstvo brakom i gubitak kroz obiteljski zivot.
  • Los aspekt vladara 1. i 7. polja - osoba lose funkcionira u paru. Velika neskladnost karaktera medju partnerima.
  • Venera ili vladar 7. polja retrogradni - do braka dolazi kasnije, a u njemu moguci problemi. Ako su lose aspektirani do braka i ne mora doci.
  • Venera ili vladar 7. polja u 12. polju - tajne i nedostizne ljubavi. Moguce prevare.
  • Venera ili vladar 7. polja na 29. stupnju bilo kojeg znaka

(by Aleksandar Imsiragic)
Staro 19-11-10, 20:24   #4
Groupie

Groupie avatar

Registriran: 14-07-10
Pohvala 149
Početno

Evo me.

brak me ne zanima, samo seks i ljubav.

Za seks smo vec rekli nesto, taj dio mozes preskocit da se ne ponavljas. Samo ako imas sta novog pametnog za napisat. A zanima me najvise kakvi mene to muski privlace po onom sta vidis?
Groupie je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 19-11-10, 20:37   #5
Eternia

Eternia avatar

Pohvala 99
Početno

Prvotno napisano od Groupie Vidi poruku
Evo me.

brak me ne zanima, samo seks i ljubav.

Za seks smo vec rekli nesto, taj dio mozes preskocit da se ne ponavljas. Samo ako imas sta novog pametnog za napisat. A zanima me najvise kakvi mene to muski privlace po onom sta vidis?
Od zena znamo da te privlacim ja

Ovako:

5. polje u Jarcu, vladar Saturn u Skorpionu opozicija Mars - volis seks i muskarce snaznih karaktera (velka novost ), inteligentne ali i drustveno istaknute. No imas i neke kocnice ipak na tom polju (Saturnova opozicija) i susreces se sa nesto tezim karakterom osoba s kojima ulazis u vezu (mogli bi te i dosta povrijediti emotivno zbog Mars kvadrat Mjesec - moguce nevjerom). Jupiter u 5. polju - puno prilika za ljubav, puno udvaraca, puno udvaranja, velike ljubavi slobodnijeg tipa (jer je Jupiter u Vodenjaku).
Staro 19-11-10, 20:42   #6
Groupie

Groupie avatar

Pohvala 149
Početno

Prvotno napisano od Eternia Vidi poruku
Od zena znamo da te privlacim ja

Ovako:

5. polje u Jarcu, vladar Saturn u Skorpionu opozicija Mars - volis seks i muskarce snaznih karaktera (velka novost ), inteligentne ali i drustveno istaknute. No imas i neke kocnice ipak na tom polju (Saturnova opozicija) i susreces se sa nesto tezim karakterom osoba s kojima ulazis u vezu (mogli bi te i dosta povrijediti emotivno zbog Mars kvadrat Mjesec - moguce nevjerom). Jupiter u 5. polju - puno prilika za ljubav, puno udvaraca, puno udvaranja, velike ljubavi slobodnijeg tipa (jer je Jupiter u Vodenjaku).
Kaj da kazem osim da si kraljica, jos jednom veliki BINGO.

Osim ovo za udvarace, to ne bi komentirala.

Ma nek varaju, koga briga dok je seks dobar.
Staro 19-11-10, 20:44   #7
Eternia

Eternia avatar

Pohvala 99
Početno

Kaj da kazem osim da si kraljica, jos jednom veliki BINGO.

Osim ovo za udvarace, to ne bi komentirala.

Ma nek varaju, koga briga dok je seks dobar.
Kaj pa zgodna si, to isto vidim, zakaj onda ne bi imala puno udvaraca Evo imas cak i mene
Staro 19-11-10, 20:46   #8
Groupie

Groupie avatar

Pohvala 149
Početno

Prvotno napisano od Eternia Vidi poruku
Kaj pa zgodna si, to isto vidim, zakaj onda ne bi imala puno udvaraca Evo imas cak i mene
To sigurno ne vidis u karti. Ma nije na meni da to komentiram. Mozda ako definiras puno. Ma ti si mi najdraza. :kiss:
Staro 19-11-10, 20:48   #9
Eternia

Eternia avatar

Pohvala 99
Početno

To sigurno ne vidis u karti.
E ipak vidim

:kiss:
Staro 19-11-10, 20:49   #10
Groupie

Groupie avatar

Pohvala 149
Početno

Jbt pocet cu se bojat. Ko zna sta jos vidis, strah me vise i pitat.

Hvala draga :kiss:
Staro 06-01-12, 02:39   #11
jebkonja

Registriran: 06-01-12
Pohvala 0
Početno

Jbt pocet cu se bojat. Ko zna sta jos vidis, strah me vise i pitat.

Hvala draga :kiss:
kissnem ti ja tu lijepu guzu na avataru

ako mi netko može protumačiti što znači pozicija 5 polje u znaku vodenjaka sa mjesecom i saturno bit ću mu jako zahvalan i također 7 polje u ovnu sa nekim ceres i true lilth što god to značilo

Preuredio pepe : 06-01-12 u 08:46
jebkonja je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 06-01-12, 04:31   #12
DUH
koji hoda

DUH avatar

Registriran: 08-12-10
Imghost:3
Pohvala 1,192
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od jebkonja Vidi poruku
ako mi netko može protumačiti što znači pozicija 5 polje u znaku vodenjaka sa mjesecom i saturno bit ću mu jako zahvalan i također 7 polje u ovnu sa nekim ceres i true lilth što god to značilo

Kada napišeš 20 pristojnih postova, na celom forumu, javi se...

...

---- CroFan Forum ----

Bolje biti malo lud, nego malo pametan ne ispravljaj krive Drine, možeš doći do istine
DUH je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Odgovori

Oznake
brak, karti, ljubav, natalnoj

Alati teme