CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Life Forum > Društvo > Pravo

Odgovori

Alati teme
Staro 07-03-12, 13:12   #1
antonija

antonija avatar

Registriran: 30-12-11
Imghost:0
Pohvala 72
Početno Ovrha i zastara Users Flag!

Dobila sam ovrhu iz vipa za račun iz 2000g,sud je donio odluku 2001g.Da li netko zna kad takve stvari odlaze u zastaru?
antonija je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 07-03-12, 14:57   #2
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Registriran: 30-04-10
Imghost:808
Pohvala 3,424
Početno Users Flag!

Pa ono koliko ti ja sad ovako na prvu mogu reći.l...zastara ako je i nastupila (a moguće da je...) sad više ne vrijedi. Naime, da bi se pokrenula zastara ti si trebala to i zatražiti kad je ona po zakonu došla u fazu da može nastupiti zastara (npr. 5 god). S obzirom da ti to nisi napravila, a vip (odnosno onaj tko ga zastupa u postupku ovrhe) je ponovno se "oglasio" putem novog pismena (ovrha) vrijeme za zastaru ponovno počinje teći od tog trenutka.

Nažalost - moj savjet, plati čim prije, jer će se u protivnom oni naplatiti i sami (blokadom računa i slično) i to jako brzo.

Problem općenito kod zastara je taj što ljudi ne znaju da zastara ne ide nekim automatizmom, već se sami moraju pozvati na nju, odnosno "uprijeti" prstom da je zastara nastupila....U protivnom....ništa.

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

tili je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 07-03-12, 15:59   #3
antonija

antonija avatar

Registriran: 30-12-11
Imghost:0
Pohvala 72
Početno Users Flag!

Hvala,ovo stvarno nisam znala,sad idem odmah pregledat sve račune da vidim šta mogu poslat u zastaru
antonija je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 07-03-12, 17:24   #4
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,424
Početno Users Flag!

Ovaj ne možeš poslati u zastaru - za koji ti je došla ovrha, jer iako je vjerovatno i prošao rok za zastaru - ti nisi pokrenula postupak, a ovom ovrhom - odnosno pokretanjem bilo kojeg postupka oni su opet sve vratili na početak...."resetirali sat" recimo to tako...

A sad ako imaš još koji takvi stari račun, to je druga stvar...onda možeš poslati dopis, zahtjev ili kako već ide (ne znam sad točno) da se pokrene zastara...

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

Pohvalili Poruku: 2
Staro 08-03-12, 07:09   #5
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Registriran: 18-01-12
Imghost:9
Pohvala 1,726
Početno Users Flag!

Po svemu sudeći (jer sam bio po ovrhom pod novim zakonom) svaka borba protv toga je borba s vjetrenjačama...

Meni su bez ikakve najave, dopisa pred ovrhu, opomene ili što već sjeli na plaću bili i sve pobrali... naravno kad sam im mahao novim zakonom rekli su da mi mogu vratiti zakonom zaštićenu 2/3 plaće - u slučaju "da sam invalid, teško bolestan ili socijalni slučaj". Da sam invalid i teško bolestan plaću nebi primao već invalidninu ili što već, a to da sam socijalni slučaj - nisam.... ali tih mjesec dana sam bio postao
Staro 08-03-12, 09:11   #6
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,424
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od grudo Vidi poruku
Po svemu sudeći (jer sam bio po ovrhom pod novim zakonom) svaka borba protv toga je borba s vjetrenjačama...

Meni su bez ikakve najave, dopisa pred ovrhu, opomene ili što već sjeli na plaću bili i sve pobrali... naravno kad sam im mahao novim zakonom rekli su da mi mogu vratiti zakonom zaštićenu 2/3 plaće - u slučaju "da sam invalid, teško bolestan ili socijalni slučaj". Da sam invalid i teško bolestan plaću nebi primao već invalidninu ili što već, a to da sam socijalni slučaj - nisam.... ali tih mjesec dana sam bio postao

Da, kad već dođeš "pod" ovrhu, onda je borba besmislena...nažalost

To šta su ti samo legli na plaću - nisi ni prvi ni zadnji....U principu bi oni trebali poslati dopisić nazvan "Opomena pred ovrhu"....di stoji rok do kojeg se dug mora podmirit...a nakon toga roka ide upravo ta Ovrha....koju su tom opomenom i najavili.

A sam Zakon o ovrhama....neću niti komentirati....kazna

CroFan Forum

Staro 08-03-12, 17:38   #7
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Pohvala 1,726
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od tili Vidi poruku
A sam Zakon o ovrhama....neću niti komentirati....kazna

Ja necu komentirati one koji ih pisu... izgleda mi da je netko sa dislalijom diktirao disleksicaru dok se zakon pisao
Staro 09-03-12, 07:32   #8
Balegar
Ajme meni nije mi dobro

Balegar avatar

Registriran: 09-08-10
Imghost:1538
Pohvala 5,553
Početno Users Flag!

Ovrha i ostalo je pisano samo u jednom smjeru.....

.....................
Mobilni Internet
..................................
Staro 09-03-12, 07:47   #9
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Pohvala 1,726
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od Balegar Vidi poruku
Ovrha i ostalo je pisano samo u jednom smjeru.....

.....................
Mobilni Internet
..................................
Da legalizira krađu i punjenje državnog proračuna....
Jedan od razloga pada bivše vladajuće garniture....
Staro 07-01-13, 20:01   #10
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,424
Početno Users Flag!

Evo jedan zanimljiv članak o ovrhama i zastarama....kako smanjiti troškove ovrhe i slično...

Članak je svakako zanimljiv, daje par pametnih informacija...koje ne bi bilo loše znati - zlu ne trebalo....

Da ga ne kratim ili prenosim, možete ga pogledati ovdje

CroFan Forum

Pohvalili poruku:
Staro 08-01-13, 10:41   #11
Toljagar

Toljagar avatar

Registriran: 03-09-10
Imghost:518
Pohvala 4,557
Početno Users Flag!

interesantne informacije koje treba spremiti zlu ne trebalo , a zna se koliko ima finti u tome , tako da maheri se uvijek nekako jeftinije izvuku
Toljagar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
ovrha, zastara

Alati teme