CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Nature Forum > Animalia passio > Ljubimci

Odgovori

Alati teme
Staro 24-05-12, 22:26   #1
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Registriran: 18-01-12
Imghost:9
Pohvala 1,727
Početno Trovači Users Flag!

Kao što sam jednom davno napomenuo misleći na ovo ... da možda jednom otvorim ovu temu...

Dakle što je ljudima u glavi kad truju susjedovog psa, mačku ili što god već? Takvim ljudima je mentalni sklop da je životinja vlasništvo najčešće. E pa što bi bilo da ja primjerice zapalim njegov auto?

Mislim reći ovo.
Kad sam imao 17 god spasio sam što hranom što ljekovima svoju otrovanu kujicu. Bila je u tom trenu i skotna. Dogodilo se da su se štenci oštenili jako prerano (oko 40tog dana) između ostalog sa teškim fizičkim deformacijama (nema smisla objašnjavat - tako nešto ne možete niti u horroru zamisliti), iako je moj tada ljubimac preživio to trovanje. Pesica je jadna mirisala iznutra kao da se raspada - u pitanju je vrlo vjerojatno bio štakomor zamotan u meso bačen preko ograde dvorišta, on slično djeluje - tj dehidracijski gdje se utroba i probavni trakt suše i daju miris kao da se raspadaju.

Drugi slučaj ne tako davno. Kako mene lako brzo psi "odaberu" nisam dugo bio nikada bez psa (osim sada) pa tako je nakon što sam ostao bez te kujice vrlo brzo se očev pas oštenio i eto meni novog dosadnog čuda. Ta kujica jedva da je doživjela da se počne "tjerat". Kako se prvi susjed vrlo sumnjivo ponašao - viđen je da kad nikog nema u dvorištu nešto kao da baca u njega sumnja je uvijek bila i ostala na njemu. A tip onako pomalo i mrzi sve živo oko sebe. Naravno kad mi je pesica uginula od posljedica otrova - koji je ovaj put bio nešto jače - počele su trzavice sa susjedima.... tad je bio na štakama - tj tada kad sam ja ga zubima htio...

Još dan danas mislim si - ako su njemu ljubimci stvar koja je vlasništvo - ako je on po njegovom mentalnom sklopu uništio moje vlasništvo (između ostalog i prvakinju pasmine - tada jednog najodlikovanijeg psa pasmine, brdo BOB-ova, CACIB-a da ni neznam koliko, CAC-ova jedva da su stali svi žigovi itd - shvaćate poantu) ... što ja nebi npr njemu demolirao auto?

Edit:
I da nisam balavac baš. Da jesam odavno bi ga zubima. Sad malo drugačije razmišljam. Tj. ako su nekima životinje vlasništvo i samim time ako otruju i tako ubiju "tuđu" životinju - ja ih tretiram kao i da su mi demolirali auto. A valjda sam malo vatren... pa bi oko za oko zub za zub....i neke se stvari jednostavno oprostiti a niti zaboraviti ne mogu
Staro 24-05-12, 22:37   #2
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Registriran: 30-04-10
Imghost:808
Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

Iskreno....ja ne mogu niti pokušati razumit kakav je sklop u glavi tim ljudima....Ne znam, valjda u tim ljudima još uvijek u glavi stoji onaj sklop...ajde jbte...pa to je samo živina (da ne kažem šta gore), a s druge strane još nema Zakona koji bi na dobar način regulirao takve stvari i primjereno kažnjavao takve budale..Da mi demolira auto...zakon bi ga za to kaznio ovako ili onako...iako...moram reći ... .kad već povlačiš paralelu sa autom - u smislu vlasništva (jer da, moj pas je moje vlasništvo)....da mi demolira auto vjerovatno bi nadrlja (na sve moguće načine), al da mi otruje psicu mala bi mu bila Lijepa naša...Jer to biće je puno više od samog mog vlasništva, ma kako to takvim idiotima bilo neshvatljivo...Ma oni ne shvaćaju niti to da je to moje vlasništvo..

Ne znam, al ne daj Bože da doživim takvo iskustvo, a još manje da znam krivca....uff..

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

tili je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 24-05-12, 22:44   #3
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Pohvala 1,727
Početno Users Flag!

Usporedba s autom je ta da usporedim njegov način mišljenja sa svojim.... njemu je pas stvar - meni je stvar njegov auto... moj pas je meni puno vrijedio - njemu vrijedi njegov auto.... meni koliko je vrijedio pa više od njegovog auta... čim vidim pa makar mini bejzbol palicu... požalim što sam svoju jako davno poklonio... uf... uf....

Da mi je demolirao auto - zakon bi ga kaznio.... ovako ... baš to tri točkice
Zakon za takve stvari ne postoji - barem koliko ja znam... i da postoji puca mili ku**c našem pravosuđu bavit se takvim slučajevima.... to da se vani dogodi... nebo i zemlja

Mislim kako mi nisu dali da se iskalim nad njim... poželio sam na autu bar... ali su me i tu pacifisti oko mene spriječili
Sad kad planiram uzet opet psa - da to napravi... pa mislim da bi u najmanju ruku opet bio na štakama bar neko vrijeme
Staro 25-05-12, 20:05   #4
Toljagar

Toljagar avatar

Registriran: 03-09-10
Imghost:518
Pohvala 4,560
Početno Users Flag!

ma da mi ko moju macu dirne , i ja sam imao problema s trovačima , i

sumnjao ali nemreš dokazat inače bi bilo po glavi stanovnika a to kaj je na

štakama me ne bi spriječilo da mu je ne naguram u ..kazna. ma znate di
Toljagar je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Staro 26-05-12, 20:15   #5
Balegar
Ajme meni nije mi dobro

Balegar avatar

Registriran: 09-08-10
Imghost:1538
Pohvala 5,559
Početno Users Flag!

Frustrirani ljudi, nemam rijeći.... Nije neki primjer, al kad vidim neke susjede kako se bezrazložno deru na djecu pa čak bacaju balone vode (e da mi je tog dohvatit) koja se igraju na ulici, sve im smeta, mogu mislit kako bi ti isti susjedi reagirali na nečije kučne ljubimce....
Staro 26-05-12, 20:32   #6
Toljagar

Toljagar avatar

Pohvala 4,560
Početno Users Flag!

Meni osobno smetaju susjedove kuje,znam da su iz azila i da su bile maltretirane,ali sad maltretiraju susjedstvo,al nije mi ni na kraj pameti riješit problem na tako nizak i podli način,obečo susjedi da ako napadnu na mene ili moje udavim nju koji ih je k**** uzimala ako nemože baratat s takvim psom
Staro 28-05-12, 21:44   #7
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Pohvala 1,727
Početno Users Flag!

OK ako ti smetaju to rijesis na neki drugi nacin.... a ne spominjat o tome na ovakvom threadu.... mislim... znas... odaje mi se dojam... da bi jel.... ovaj znas... eto samo tako mala opaska
Staro 28-05-12, 22:12   #8
Toljagar

Toljagar avatar

Pohvala 4,560
Početno Users Flag!

ma samo spomenuo koliko sam dobročudan , a znam šta taj otrov radi unutarnjim organima i stvarno bi takve ljude trebalo kazneno gonit , jer to nije samo ubojstvo nego namjerna okrutnost u cilju bolne smrti
Staro 29-05-12, 00:17   #9
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Pohvala 1,727
Početno Users Flag!

a ovisi to... kakav je otrov... štakomor je taj koji uništava probavni trakt... ali zato jer je takav ako se otkrije rano može se i pomoć, najčešće pas doista miriši kao da mu se utroba raspada - doslovno... ljekovi su tu pa određena hrana za poticanje probave .... i tako dalje... bitno je izbaciti što prije to iz organizma... no opet ima ih i koji se teže i kasnije primjete... e ti su onda problem

A ovaj tvoj problem riješi se veterinarskom inspekcijom...
Staro 06-02-13, 18:31   #10
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

Zadnjih par dana po ST-u netko, a možda i više njih, baca otrov naokolo, po parkovima, između stambenih zgrada, na mjestima gdje se ljudi obično okupljaju sa svojim psima....već nekoliko pasa je otrovano, neki su se izvukli, a jedan (jedan za kojeg se za sad zna) nije preživio.

Veterinar Rauning je komentirao da se radi o otrovu, citiram:

Citiraj:
koji je u ovom slučaju trovanja primio tri psa, kazao nam je da se radi o poljoprivrednom otrovu organofosforne vrste.

- Čim ga pas proguta, krene jako burna reakcija, od treskavice, grčenja, nemogućnosti stajanja na nogama, slinjenja, a na kraju strada centar za disanje i pas ugiba. Protuotrov je atropin na koji psi znaju jako dobro reagirati.
Nadalje, barem tako javljaju mediji, posebno radio ST, otrov, ako ga pas i ne konzumira, može se prenijeti šapicama ili cipelama i tako donijeti u stan, nije bezazlen ni za ljude, a treba mu dosta vremena da bi "nestao", ni kiše ga ne mogu "isprati"...Uglavnom, po cijele dane na radiu upozoravaju vlasnike pasa na kojim se sve lokacijama (barem poznatima) pronašao otrov i kako djeluje, te kako se prenosi...

Ono šta mene zanima, je, osim kakav to čovjek moraš biti i kakvu kaznu zaslužuje, je pitanje....pa ako već ne voli/voli životinje, pa jel razmišlja tom glavom da postavljajući takav otrov na mjestima gdje se igraju i prolaze djeca - dovodi u opasnost upravo tu djecu????? !!!!!

Ne znam, ali iskreno se nadam da iz svega neće izaći više zla i da će se počinitelj/lji pronaći šta prije i kazniti (a sad kakva kazna....e jbga...tu smo takni,nažalost..)

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

Staro 07-02-13, 11:19   #11
Toljagar

Toljagar avatar

Pohvala 4,560
Početno Users Flag!

obično se javljaju u proljeće ti mulci koji bacaju otrov , navodno truju štakore a ustvari ciljaju na pse i mačke , prije par godina tako mi je otišla prva Kika
Pohvalili poruku:
Staro 07-02-13, 20:37   #12
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Pohvala 3,425
Početno Users Flag!

Evo ovako izgleda taj otrov (ili već nešto otrovano tim otrovom), i ima ga posvuda po ST-u..

Click the image to open in full size.

Cure koje su ovo pronašle komentiraju da im to liči na nekakav kruh obojan u plavo.

Ljudi se po kvartovima organiziraju, pretražuju, čiste koliko uspijevaju, samim time su malo i policiju pritisli al sve skupa ide sporo i presporo....

Po tome kolika je količina tih otrova i gdje ih sve ima (lakše je nabrojati mjesta na kojima ih nema) to nije mogao napraviti pojedinac...Ne znam šta bi rekla na sve i ovo i koji su to mozgovi, ali je činjenica da je ovo sada prava "hajka" na pse i organizirana s ciljem da se zatruju doslovno sve površine u gradu..

Debilno i strašno!!!!!!!!!!

Iskreno, ja se bojim šetati svoje bešće naokolo, tako da su puštene samo po dvorištu pa čistim za njima...(dobro to mi nikada nije bio problem), al ni tu se ne osjećam skroz sigurno - pogotovo kad je Luna u pitanju, za Bou se ne bojim jer je ona jako dobro naučena da se ne hrani naokolo niti iz svačije ruke...al Luna je beba i jbga...ko kaže da mi neka budala ne može po noći došetati i u dvorište??, Iskreno se nadam da neće, jer ne znam šta bi mu se dogodilo, al ne bi mu bilo veselo..

CroFan Forum

Odgovori

Oznake
trovači

Alati teme