CroFan

Vrati se   CroFan > CroFan Art Forum > Movie Love > Crtani

Odgovori

Alati teme
Staro 20-11-10, 22:54   #1
najdan

najdan avatar

Registriran: 20-11-10
Imghost:0
Pohvala 21
Početno Potraga za Nemom (Finding Nemo, 2003)

POTRAGA ZA NEMOM (Finding Nemo, 2003)

Click the image to open in full size.

Naslov originala: Finding Nemo
Žanr:
avantura, animirani, komedija
Trajanje:
101'
Godina izdanja:
2003.
Izdavač/Distributer:
Walt Disney/Pixar

Tvorci nezaboravnog "Života buba" i "Monstersa" ovaj su put uronili u nove podmorske avanture koje prate pustolovno putovanje dviju ribica: Marlina i njegovog sina Nemu.
Ako ste ikada vjerovali da riba ima pamćenje od samo nekoliko sekundi, nakon ovog ćete filma promijeniti mišljenje, a ako ste osjećajniji ljubitelj mediteranske kuhinje, sljedeći bi vam ručak mogao biti i malo neugodan jer ribice sigurno nisu više samo ukras na tanjuru ili u akvariju.
Računalni manijaci i perfekcionisti u Pixaru još su jednom nadmašili sami sebe i proizveli film koji je toliko tehnički dotjeran, usudila bih se reći čak i savršen, da to jedva i primijetite. Naravno, animacija koja nas tjera da otvorenih ustiju buljimo u ekran ovdje nije jedini adut. Klasična simpatična priča lišena Disneyeve patetike dovoljno je jednostavna da zabavi i najmanje gledatelje, a osebujna karakterizacija likova i animatorska genijalnost upecat će i svu ostalu, stariju djecu.
Nježno upakiran, ali brz i oštar humor točka je na i koja ovaj film čini još jednim u nizu Pixarovih uspješnih filmova za čovjeka svakog profila i dobnog statusa. Iako sve komponente filma zajedno čine više od njihovog prostog zbrajanja, teško je opisati ovaj film, a ne izdvojiti nevjerojatno uvjerljivu animaciju vode i stanovnika ispod njene površine.
Animatori su prije početka rada nekoliko dana proveli u Monterey Bay akvatoriju proučavajući kretanje riba i slušajući predavanja ihtiologa. Razvijen je potpuno novi vokabular koji je opisivao različite karakteristike ponašanja vode u različitim uvjetima. Kombiniranjem nevjerojatno realistične simulacije vode u svim mogućim oblicima valova i prskanja s personificiranim licima riba i ostalih 'glumaca' u filmu stvoreno je jedinstveno nadrealno iskustvo u kojem se ribe i morske kornjače ponašaju upravo onako kako bi se ponašale da znaju govoriti i da imaju sve one ljudske osobine koje su im dodijeljene.
U svemu tome veliku ulogu ima i sjajna originalna vokalna karakterizacija likova, koju nažalost ne možete doživjeti u našim kinima, ali moram priznati da domaća sinkronizacija ovim filmom popravlja svoj debelo narušeni ugled. Ne želim previše ulaziti u priču da vam ne pokvarim gušt (prvog) gledanja, samo ću vam napomenuti da oduševljenje filmom dijele i publika punjenjem blagajni i kritika dodjelom nagrada, među kojima je i nagrada za najbolji animirani film 95 godina stare institucije National Board of Review. Sa zaradom od preko 550 milijuna američkih dolara "Finding Nemo" je zasada najuspješniji animirani film svih vremena.

Izvor: filmski.net
Staro 21-11-10, 08:22   #2
Balegar
Ajme meni nije mi dobro

Balegar avatar

Registriran: 09-08-10
Imghost:1538
Pohvala 5,555
Početno Users Flag!

Staro 21-11-10, 12:38   #3
Anchy

Anchy avatar

Registriran: 14-08-10
Imghost:146
Pohvala 1,149
Početno Users Flag!

Crtić je super....ribica Dora je skroz otkaćena
Anchy je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 21-11-10, 16:35   #4
tili
Pobijeđena...Odustala...

tili avatar

Registriran: 30-04-10
Imghost:808
Pohvala 3,424
Početno Users Flag!

Prvotno napisano od Anchy Vidi poruku
Crtić je super....ribica Dora je skroz otkaćena
e da!....ja još i danas znam tu i tamo kad puknem počet pjevušit ono njeno "samo plivaj, plivaj, plivaj "

CroFan Forum Team, administracija i vlasnici nisu odgovorni za nastale štete na vašim kompjuterima korištenjem tutorijala, skripti, aplikacija ili uputa ponuđenim na ovome forumu!
CroFan Forum

tili je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 21-11-10, 19:11   #5
Toljagar

Toljagar avatar

Registriran: 03-09-10
Imghost:518
Pohvala 4,557
Početno Users Flag!

meni je najbolja suport grupa morskih pasa hahahahahaha

Toljagar je odsutan   Odgovori s citatom
Pohvalili poruku:
Staro 21-11-10, 23:06   #6
Balegar
Ajme meni nije mi dobro

Balegar avatar

Registriran: 09-08-10
Imghost:1538
Pohvala 5,555
Početno Users Flag!

Staro 28-07-11, 22:32   #7
Mery

Mery avatar

Registriran: 26-09-10
Imghost:298
Pohvala 1,831
Početno Users Flag!

odličan crtani film...Nemo je i za nas u Hrvatskoj osobit,i to zato što je to prvi Disneyjev film sinkroniziran na hrvatski jezik.Uživala sam gledajući malu nejaku ribicu i ostale stanovnike podmorja.

Mery je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 19-05-12, 20:41   #8
Toljagar

Toljagar avatar

Registriran: 03-09-10
Imghost:518
Pohvala 4,557
Početno Users Flag!

neki dan sam ga opet našao u prašini i pogledao , jednostavno me oduševljava ova pjesma i jedan od najdražih mi je crtića
Toljagar je odsutan   Odgovori s citatom
Staro 19-05-12, 20:52   #9
grudo
grrrrrr

grudo avatar

Registriran: 18-01-12
Imghost:9
Pohvala 1,726
Početno Users Flag!

Ćiro mi je najžešći u tom cutiću...
Odgovori

Oznake